Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Il mostenesc pe sotul meu care a murit ?!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Il mostenesc pe sotul meu care a murit ?!

Sotul meu a murit acu-s 2 ani , iar acum sora lui vrea sa ia casa de la mn, unde am muncit 32 de ani , casa fiind intabulata pe socri , ei fiind in viata.. Mie chiar nu imi revine nimic dupa 32 de ani de stat in casa aceea, unde am muncit.adica ma poate arunca in strada? cred ca il mostenesc pe sotul meu nu.???
Din moment ce casa le apartine socrilor dvs, ei dispun de bunul lor dupa bunul lor plac. Unicul lucru pe care il puteti face este sa dovediti faptul ca ati contribuit la sporirea valorii bunul, si in baza principiului imbunatatirii fara justa cauza o sa aveti dreptul la despagubiri. Dar tot acest procedeu trebuie sa fie insotit de cecuri, martori... care sa confirme ceea ce afirmati dvs.