Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Modificare program vizitare copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Modificare program vizitare copil

Buna ziua,am o intrebare:in urma unei sentinte definitive si irevocabile sa stabilit un program de vizitare pt minor de 3 ani( rezultat in urma unei relatii de concubinaj,)numai in prezenta mamei.Tatal in permanenta plecat in strainatate,cu multe condamnari pt talharie si furt,revine sporadic in tara...nu mai este de acord cu programul in prezenta mamei si dupa 7 luni de la sentinta cere modificarea sentintei cu luare la domiciliu!intrebarea este ce sanse are sa castige,daca mama detine toate actele care dovedesc ca a fost condamnat,o inregistrare telefonica in care recunoaste ca din cand in cand prizeaza cocaina!sant acestea probe la dosar?va multumesc!
MULTUMESC dnule Martonze,eu cred ca atunci cand e vorba de unul sau mai multi copii care sunt rupti din noi si am da totul sa le fie bine,merita sa luptam cum putem mai bine!Exista oameni care au darul de a face rau..carora nu le pasa nici de proprii copii si atunci nu trebuie sa stam cu mainele incrucisate!Desi am avut discutii cu mai multi avocati si legal am cateva indicii favorabile,am postat pe acest forum povestea mea ,tocmai fiindca aici intalnesti oameni cu povesti asemanatoare si ai ce sa inveti!