Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Reclamare avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Reclamare avocat

Exista un termen limita pentru a face o reclamatie unui avocat la barou? Va multumesc.
liliana11 a scris:

Sunati direct la Baroul Bucuresti si intrbati acolo verbal.

... de unde stiti ca avocatul este din Baroul Bucuresti ca sa-l indrumati sa sune la Baroul Bucuresti???

:-/:hm:
Multumesc, am corectat. Astept in continuare restul...

Avocatii au asigurare de malpraxis deci sunt protejati de lege. ce facem cu beneficiarii, pe ei cine ii protejeaza de macelari?>
liliana11, utilizator
Ideea era sa sun la barou, am inteles. :) Multumesc.
sa intrebati articolul de lege si legea
cititi legea profesiei de avocat.
avocatul trebuie sa garanteze un proces echitabil
de escroci, experti in malpraxis si neprofesionsti e plin

[ link extern ] #

Daca ati pierdut toate termenele... faceti-i un flagrant cu mita si evaziune fiscala, sunati la DNA sa va instruiasca. Sigur el nu da chitante.
liliana11, utilizator
liliana11 a scris:

avocatul trebuie sa garanteze un proces echitabil
de escroci, experti in malpraxis si neprofesionsti e plin

Daca ati pierdut toate termenele... faceti-i un flagrant cu mita si evaziune fiscala, sunati la DNA sa va instruiasca. Sigur el nu da chitante.

:slap:
... avocatul nu garanteaza un proces echitabil...:O ...

Prin semnarea contractului de asistenta juridica exista o obligatie de diligenta din partea avocatului si nu o obligatie de rezultat !!!

Un avocat nu poate fi subiectul pasiv al infractiunii de luare de mita!!!

:foottap:

Infractiunea de luare de mita presupune sa ai calitatea de functionar public sau angajat al unei institutii publice!

Eu inteleg ca sunteti pornita impotriva tuturor avocatilor... :foottap: .... dar totusi... nu acestea sunt motivele pentru a motiva o plangere impotriva unui avocat!!!
:confused: