avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot face recurs la Probele boiologice de sange?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot face recurs la Probele boiologice de sange?

Va rog sa-mi spuneti cand pot face recurs si daca da, cum.
in aerul expirat era 0,46%. Prima proba 0,82 iar a doua la un interval de o ora 0,9%;cum e posibil asa ceva?
Va multumesc anticipat.
ok am inteles am si eu o intrebare la dv domnule Patrascu:am facut un contract cu o casa de aocatura acum vreo luna sa ma reprezinte intr-un proces pentru tatal meu dar nu mi-a spus ca termenele la trib buc se dau peste 1 an si in contract am stipulat sa leplatesc onorariul pana pe 11 acum .Intrebarea este daca pot renunta la contract si sa le platesc doar redactarea si depunerea la tribunal si sa ma reprezint singur.mentionez ca ca mi-au dat o copie de pe contract ...multumesc anticipat
Nu cred ca veti avea sanse de rezolvare.
Vorbiti cu avocatul si poate va intelegeti insa va fi complicat sa gaseasca o cale cu restituirea onorariului.
Nu inteleg ve rost are sa cereti banii.
Ulterior va poate cere de 5 ori suma ca sa va reprezinte.
Si tot nu am inteles nimik! Cand poit face recurs??? sau ce o fi......... pot singur sau trebuie sa-mi i-au avocat?
@edejans
incercati sa fiti mai explicit,la ce va referiti?
pot sa contest rezultatul probelor biologice; adica sa repete testul din nou? Daca da unde si cum pot face asta, ptr ca m-i se pare ceva tare suspect aici!

Alte discuții în legătură

Pastrarea probelor la iml timp de 15 zile somon somon Care este motivul pentru care probele de sange trebuie pastrate de IML timp de 15 zile? (vezi toată discuția)
Dosar penal pentru bautura cosmin32 cosmin32 am si eu o alta problema.daca timpu dintre etilotest si prima proba de sange e mai mic de 30 min.nu se poate trimite recalcularea probei de sange? (vezi toată discuția)
Pot solicita recalcularea? Bouu Bouu Acum 4 luni am fost despistatcu o alcoolemie de 1,1 in aerl expirat , dupa ce mi s-au recoltat probe de sange mi s-a eliberat o dovada fara drept de a mai ... (vezi toată discuția)