Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie cetatean moldovean cu cetatean roman
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie cetatean moldovean cu cetatean roman

Salut! sunt cetateanca Republicii Moldova si vreau sa-mi inregistrez casatoria cu prietenul meu-cetatean roman pe teritoriul Romaniei. De ce acte am nevoie eu?
va multumesc mult!
Sa fie cu noroc :)
Buna seara! Am depus actele pentru obtinerea vizei pentri Romania, am zis ca am nevoie pentru ca ma casatoresc acolo...azi trebuia sa-mi ridic pasaportul cu viza, dar nu mi l-au dat...au zis sa vin miine la interviu cu Consulul... Spuneti-mi va rog, am nevoie sa am ceva documente cu mine? ce prezinta, ce o sa ma intrebe la acest interviu?

Banuiesc ca daca aveati nevoie de acte in plus fata de ce ati depus vi s-ar fi spus, nu cred ca despre asta este vorba.
Daca scopul dvs. este sa va casatoriti cu omul iubit nu ar trebui sa va fie teama de interviu - raspundeti sincer la intrebari si gata :)

Succes!
multumesc mult:yes: