Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... neplata salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

neplata salariului

lucrez la o firma de aproximativ 4 ani dar cu o intrerupere acum 1 an si 3luni de 1luna jumatate. nu mi-am primit niciodata salariul si nici nu am semnat pentru el. Cum pot sa-l recuperez mai ales ca cei de la conducere nu mi-au mai dat nici diurna de deplasare de care beneficiam si am ajuns la mila prietenilor sa traiesc de pe o zi pe alta
Practic, la orice....
Acea coala alba de hartie nu produce efecte juridice decat daca este folosita .. dvs aveti posibilitatea s-o anulati ..
Sa zicem ca doamna administrator se va folosi de hirtia respectiva si o va completa astfel incit va rezulta o dovada precum eu as fi semnat ca mi-am incasat toate drepturile salariale.Vreti sa puneti ca nu pot dovedi ca respectiva hirtie a fost completata dupa ce a fost semnata ?Eu am semnat-o in anul 2009 si ea ar completa-o in 2013. Sigur exista o mtoda prin care sa dovedesti acest fals:-/:-/
Se poate dovedi falsificare scrisului .. nu a sustinut nimeni contrariul
mai ramine o singura probema. Daca eu nu am nici un act in posesie prin care dovedesc ca sunt angajat la firma respectiva,cum pot sa o actionez in instanta ??