Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... legea retrocedarilor
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

legea retrocedarilor

ce se mai aude despre acest proiect de lege. ca vad ca nu se discuta pe nicaieri, si termenul impus de cedo se apropie cu pasi repezi.
si daca nu avem vreun prieten care sa fi primit pe mail acest document, noi , ceilalti cum faem sa-l citim? ne puteti oferi un link , ceva?
acele 500 milioane lei de care s-a vb pentru hotararile definitive si executorii, sunt pentru cei care au hotarari la cedo ? ( chiar nu vede nimeni intrebarile mele? )
Totul este invaluit intr-o ceata cat mai groasa, pentru ca nu cumva sa aiba cineva pretentii justificate. Precis ca solicitarile celor cu h.d. CEDO for fi refuzati pe motiv ca banii sunt pentru h.d, din Romania si...invers :-/
Banii se planuieste a fi luati tot pe ascuns, de cei care sunt deja in retea si poate mai sunt si altii de satisfacut. Nimeni nu da socoteala la ce s-a dat, cum s-a dat, cat s-a dat .Singura certitudine pentru deposedatii de rand, va fi: "Nu mai sunt bani!Au fost insuficienti!
In aceasta situatie, ce mai conteaza daca vor fi 500 sau 5000 si cu ce destinatie!:weg:
am deschis si un topic nou dar ANUNT si aici ca ANRP a publicat pe site-ul sau oficial proiectul de lege pentru despagubirea fostilor proprietari.
lectura placuta!X-(
cassy, utilizator
deci cei de la cedo au realizat ca planul de avarie a lui ponta , scufunda mai rau barca. si au mai acordat inca 3 saptamani. din cate am auzit , sunt si persoane din comisia de la venetia, oameni de legi. posibil aduca ei modificari pentru ca aceasta lage sa fie echitabila si nediscriminatorie.