Forum Discuţii diverse Oportunităţi de colaborare Pentru candidati
Discuție deschisă în Oportunităţi de colaborare

Pentru candidati

1. Care credeti ca ar fi salariul minim acceptabil in cazul unei colaborari?
2. Care credeti ca este defectul celor mai multi dintre angajatori?
3. Care este calitatea pe care ati dori sa o regasiti la un angajator?
4. Daca ati fi angajator, ce ati solicita de la candidatii /. colaboratorii dumneavoastra?
1. Salariul? - In Romania nu se stie exact.
2. Defect? - Au ei asa ceva?
3. Calitate? - Daca totusi lucrezi oficial, macar sa le plateasca taxele si impozitele dupa tine, ca sa nu te trezesti dupa un an de zile, ca lucrezi pe negru defapt.
4. Solicitari? - Se mai discuta, depinde ce fel de salariu ofera angajatorul.
1. Depinde de nevoile fiecaruia. Dar cred ca e cam greu sa te descurci cu un salar sub 6 mil. lei.
2. Defect... multi uita ca muncesti pentru salar (asta daca muncasti desigur :) ) si lipseste cu desavarsire respectul.
3. Respect pentru munca pe care o faci!
4. Respect si corectitudine fata de mine, fata de colegi.
2.vor sa fii si tanar,si cu experienta
3.intelegere,ca nu poti sa stii totul la inceput
4.sa depuna efort,si sa ia treaba in serios
1. Depinde de ceea ce oferi ca si angajat...dar sa nu uitam ca trebuie sa iti acoperi cel putin cheltuielile legate de perfectarea cunostintelor,deplasare, hrana si un aspect placut. 2. Lipsa unei atitudini consecvente fata de angajat. 3. Diplomatia. 3. Corectitudine, ineligenta,interes,comunicare.
Am un cetatean care ma tot da in judecata
pe nedrept si vreau sa-l dau in judecata pentru denuntare calomnioasa Se poate asa ceva.