Forum Discuţii diverse Oportunităţi de colaborare Pentru candidati
Discuție deschisă în Oportunităţi de colaborare

Pentru candidati

1. Care credeti ca ar fi salariul minim acceptabil in cazul unei colaborari?
2. Care credeti ca este defectul celor mai multi dintre angajatori?
3. Care este calitatea pe care ati dori sa o regasiti la un angajator?
4. Daca ati fi angajator, ce ati solicita de la candidatii /. colaboratorii dumneavoastra?
1. IN CAZUL UNEI COLABORARI NU SE POATE VORBI DE SALARIU CI DE ONORARIU SAU TARIF. ACCEPTABIL DE LA 2.000.000 LEI IN SUS, IN FUNCTIE DE PRESTATIE.
2. LIPSA DE INCREDERE IN ANGAJATI SI COLABORATORI, PRECUM SI CA SFATUL JURISTULUI ESTE " INVETIE DE A VOASTRA" SAU CHIAR TEAMA CA DACA SPUNE ADEVARUL JURISTULUI ESTE O GRESEALA, JURISTUL FIIND TURNATORUL SI NU APARATORUL LUI.
3. INCREDEREA SI RECUNOSTINTA.
4. SERIOZITATE SI COMPETENTA.
1. IN CAZUL UNEI COLABORARI NU SE POATE VORBI DE SALARIU CI DE ONORARIU SAU TARIF. ACCEPTABIL DE LA 2.000.000 LEI IN SUS, IN FUNCTIE DE PRESTATIE.
2. LIPSA DE INCREDERE IN ANGAJATI SI COLABORATORI, PRECUM SI CA SFATUL JURISTULUI ESTE " INVETIE DE A VOASTRA" SAU CHIAR TEAMA CA DACA SPUNE ADEVARUL JURISTULUI ESTE O GRESEALA, JURISTUL FIIND TURNATORUL SI NU APARATORUL LUI.
3. INCREDEREA SI RECUNOSTINTA.
4. SERIOZITATE SI COMPETENTA.
In cazul unei colaborari ar trebuisa se pun accentul pe cat muncesti si cat realizezi. E normal sa ai un salariu de baza, ceea ce nu inseamna ca te pui pe trandaveala ci e un punct de pornire. In momentul in care stii ca daca muncesti mai mult primesti mai mult, e normal ca vine si stimularea. Eu vorbesc din experienta in acest caz. Oricat as muncii a se vedea 12-14 ore eu tot atat primesc ....Atunci dispare motivarea. Angajatorii pierd din vedere faptul ca daca nu le acorzi un minim de recunoastere financiara si morala colaboratorilor/angajatilor acestia vor pleca mai devreme sau mai tarziu. La asta se adauga si respectul si sa fie corect, asa va obtine si el loialitate, respect, etc.
Eu una caut corectitudinea si recunoasterea muncii si a meritelor, respect