avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... revizuire respinsa, care sunt motivele de recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

revizuire respinsa, care sunt motivele de recurs

buna seara,

litigiu de munca.
cererea de revizuire a fost respinsa.
calea de atac inteleg ca este recursul, puteti sa imi spuneti daca recursul il da tot curtea de apel sau ICCJ?
si daca se poate in baza carui art, pot actiona.
Multumesc

cu stima,
Flory
Cel mai recent răspuns: flory1 , utilizator 20:17, 21 Martie 2013
Comunicare deciziei de concediere nu poate fi contestata, atata timp cat dvs ati promovat deja un litigiu ....
inteleg, deci orice numai legat de decizie nu ?...greu.

incalcarea demnitatii la locul de munca, discriminare ...am avut parte si de astfel de tratamente..as putea?

si actiunea ar in realizarea dreptului, deci despagubiri salariale
permite cod muncii, si repectiv cpc ?

Multe din asemenea fapte , trebuiau sa fie sanctionate la vremea respectiva ...
da, bunatatea e rau inteleasa uneori.
insa gasesc o cale.

va multumesc m, f m. ptr fiecare raspuns, precis, corect, fieacre consiliere juridica de inalta tinuta, si mai ales in spiritul legii.


cu consideratie,
Flory

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

recurs admis, litigii de munca, hot in prima instanta defintata in parte. revizuire sau contestatie in anulare flory1 flory1 Buna seara, Litigii de munca. 1.Hot in prima instanta este admisa, in favoarea Contestatorului./Reclamant. 2.Intanta de recurs admite recursul ... (vezi toată discuția)
Hotãrâri potrivnice date de instanþe deosebite, cãi de atac flory1 flory1 Buna seara, litigiu de munca. prima instanta da o hot. a doua, curtea ca instanta de recurs da o hotarare potrivnica. c.p.c spune: conform 322 pct 7, ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare rosiorilor rosiorilor Sunt din Braila. La o hotarare a tribunalului Braila privind un litigiu de munca, am formulat recurs la Curtea de Apel Galati. In luna septembrie 2012, ... (vezi toată discuția)