Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... revizuire respinsa, care sunt motivele de recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

revizuire respinsa, care sunt motivele de recurs

buna seara,

litigiu de munca.
cererea de revizuire a fost respinsa.
calea de atac inteleg ca este recursul, puteti sa imi spuneti daca recursul il da tot curtea de apel sau ICCJ?
si daca se poate in baza carui art, pot actiona.
Multumesc

cu stima,
Flory
Comunicare deciziei de concediere nu poate fi contestata, atata timp cat dvs ati promovat deja un litigiu ....
inteleg, deci orice numai legat de decizie nu ?...greu.

incalcarea demnitatii la locul de munca, discriminare ...am avut parte si de astfel de tratamente..as putea?

si actiunea ar in realizarea dreptului, deci despagubiri salariale
permite cod muncii, si repectiv cpc ?

Multe din asemenea fapte , trebuiau sa fie sanctionate la vremea respectiva ...
da, bunatatea e rau inteleasa uneori.
insa gasesc o cale.

va multumesc m, f m. ptr fiecare raspuns, precis, corect, fieacre consiliere juridica de inalta tinuta, si mai ales in spiritul legii.

cu consideratie,
Flory