avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Neprezentarea avocatilor la citirea sentintei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Neprezentarea avocatilor la citirea sentintei definitive

Buna ziua. Sper ca am postat in sectiunea potrivita.

Matusa mea avea mosternire un teren in Primaverii, teren pentru care s-a judecat unchiul meu (matusa mea nu mai este in viata) cu primaria. A ajuns la Curtea de Casatie, la citirea sentintei definitive.
Unchiul meu era reprezentat de niste avocati cu care are semnat un contract prin care acestia il reprezinta si unchiul meu le da 10% din ceea ce recupereaza de la Primarie (pe teren este construita o institutie publica, urma sa se stabileasca daca si cum va fi despagubit).
Acesti avocati nu s-au prezentat la citirea senintei, motiv pentru care s-a amanat pana in vara.

Ce poate face unchiul meu? Poate schimba avocatul in acest stadiu? Schimbarea acestora implica alte amanari?
Daca gaseste un alt avocat, cum se face transferul de documente de la actualii avocati?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:28, 1 Martie 2009
:sorry: trebuie mai multe detalii si evident aveti nevoie de un avocat priceput pentru a va realiza drepturilein justitie si pentru a obtine punerea inexecutare a hotaririi judecatoresti.Onorariulunui avocat cu experienta,pentru ICCJ pleacadela25 milioane lei vechi.daca aveti acesti bani sidorintade a colabora varogsa ma sunati av Lupulescu tel 0742 538 439
AVALEXANDRU a scris:

:sorry: trebuie mai multe detalii si evident aveti nevoie de un avocat priceput pentru a va realiza drepturilein justitie si pentru a obtine punerea inexecutare a hotaririi judecatoresti.Onorariulunui avocat cu experienta,pentru ICCJ pleacadela25 milioane lei vechi.daca aveti acesti bani sidorintade a colabora varogsa ma sunati av Lupulescu tel 0742 538 439


=D>
Stiati ca pe forum este interzisa publicitatea serviciilor profesionale?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De cate ori se poate amana pronuntarea? emilifor emilifor Am un proces la curtea de apel ,s-a judecat recursul si de doua ori s-a amanat pronuntarea sentintei din lipsa de timp-exprimarea exacta este:deoarece pentru ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat, plangere respinsa De_MooN_Ro De_MooN_Ro totul incepe in ziua de 19.06.2011 cand un politist ma opreste ca am depasit pe linia continua desi nu mai exista nimic in zona care sa ateste asa ceva. toate ... (vezi toată discuția)
Sentinte geo-vem geo-vem Intrebarea ,este daca in cazul ramaneri in pronuntare si a amanari a sentintei intr-un contencios,verdictul se da in sedinta publica (intra completul in ... (vezi toată discuția)