Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Restanta chiriasului si problemele proprietarului.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Restanta chiriasului si problemele proprietarului.

Am un apartament inchiriat de 5 ani unui domn. Am contract inregistrat la administratia financiara cu clauze cu tot ce trebuie . Acesta a ramas restantier la intretinere , doreste sa plateasca , administratorul impreuna cu presedintele nu vor sa i primeasca banii si mi0au deschis mie actiune in instanta . Eu le am dat ne mai multe ori contractele de ichiriere dar degeaba . Au primit o parte de bani din restanta si acum nu vor sa i mai primeasca iar actiunea este in instanta cu prima data de infatisare luna viitoare . Ce ma sfatuitri sa fac ?
Acum ce ati vrea sa va raspund? Ati intrat in hora, instanta va hotari in mod sigur, nemaivorbind ca ii v-a pune la punct si pe cei de la asociatie in privinta incasarii debitelor. Eu v-am spus de ce refuza ei incasarea partiala a debitelor...
Va multumesc mult .