Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca pe perioada determinata

pot incheia un contract de munca pe perioada determinata pentru care salariul sa fie un tarif orar?(ex.: 200 lei/ora) si il platesc lunar pe baza de time sheet la numarul de ore lucrate. daca da ce trec in revisal la rubrica salariul lunar brut?
Din pacate, va contrazic , intrucat exista c.i.m. inregistrate de acest gen la mai multe ITM-uri.
Eu am inregistrat astfel de c.i.m. la cel putin 5 ITM-uri din tara cand era in vigoare Legea nr.130/1999 si nimeni nu a refuzat inregistrarea lor.