Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã mai și râdem
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã mai și râdem

De la lume adunate si tot la lume date... Cand mori de ras traiesti mai intens ca oricand...

Despre viata
Viata e ce se intampla cand iti faci alte planuri.

Despre casatorie
Casatoria: perioada in care barbatul descopera ce fel de barbat prefera nevasta lui (The Vagabonds).

O casatorie fericita ar fi aceea dintre o sotie oarba si un sot surd (Montaigne).

Casatoria e un pact facut de un barbat care nu poate dormi cu fereastra inchisa si o femeie care nu poate dormi cu fereastra deschisa (G.B.Shaw)

Sotul meu spune ca vrea sa-si petreaca vacanta unde nu a mai fost niciodata. I-am propus bucataria (Nan Tucket)

Stii cand s-a terminat luna de miere? Atunci cand cainele iti aduce papucii, iar nevasta latra la tine (Roy Bolitho)

Un motiv bun pentru a te casatori este ca, atunci cand nu-ti vei gasi cheile, vei avea pe cine sa dai vina (M.M. Musselman)

Din toata inima iti spun: „Casatoreste-te!” Daca vei avea parte de o nevasta buna, vei fi fercit. Daca vei avea parte de una rea, atunci vei deveni filosof (Socrate)

Secretul unei casatorii fericite ramane... un secret (Henny Youngman)

Stii ce faceam inainte de a ma casatori? Orice voiam (Henny Youngman).

Despre barbati
Mai multi barbati ar fugi de acasa daca ar sti cum sa-si impacheteze singuri hainele in bagaje. (Leopold Fetchner).

Toti barbatii sunt la fel, dar au fetze diferite pentru a-i putea deosebi intre ei (Lawerence J. Peters)

Barbatii sunt ca focul: daca nu ai grija de ei, se sting (Zsa Zsa Gabor)

Orice barbat care spune: "Sotia mea si cu mine suntem parteneri cu drepturi egale”, se refera fie la o firma de avocati, fie la jocul de bridge (Bill Cosby).

E ciudat ca, atunci cand nu mai are nicio grija pe lume, barbatul se casatoreste (Robert Frost)

Am fost indragostit de aceeasi femeie timp de 40 de ani. Daca afla nevasta, ma omoara! (Henny Youngman)

Natura l-a facut pe barbat poligam, misiunea femeii e de a-l face monogam (proverb italian)

Despre femei
Femeia este un animal domestic, care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui.

O femeie frumoasa si desteapta e aproape barbat.

Femeile ar fi incantatoare daca ai putea sa cazi in bratele lor, fara sa cazi in mainile lor.

Dragul meu, arati bine si esti nostim, / Esti plin de sharm si bland, / Iar corpul tau este sublim, / Precum iti e si mintea. // Ai multe talente / Si haine frumoase, / Dar nimic nu se compara / Cu gustul de a-ti alege partenera. (Ellen Jackson)
O studentă dă examen la logică.
Profesorul o întreabă:
- Sunt 500 de cărămizi într-un avion. Una cade, câte mai rămân?
Studenta
- 499.
Profesorul :
- Așa este ! În câte mișcări vei pune un elefant în frigider ?
Studenta :
- Trei - deschid frigiderul, împing elefantul înăuntru, închid frigiderul.
Profesorul:
- Așa este! Și din câte mișcări bagi o girafă în frigider ?
Studenta :
- Patru, deschid frigiderul, scot elefantul, bag girafa și închid frigiderul.
Profesorul:
- Așa este! Toate animalele au mers la ziua de naștere a leului..
Cine lipsește ?
Studenta :
- Girafa. Este încă în frigider.
Profesorul:
- Așa este ! Bunica vrea să traverseze mlaștina care este plină cu crocodili. Câți crocodili sunt în mlaștină ?
Studenta :
- Nici unul, toți sunt la ziua de naștere a leului !!
Profesorul :
- Așa este ! Bunica totuși traversează mlaștina, dar moare ! De ce ?
Studenta :
- Fractură de craniu...
Profesor: Cum asta ?
- Studenta :
Caramida de la prima întrebare !
- Profesor: Ieși afara ..... ai un 10 !
– Dansezi așa de bine. Cine te-a învățat ?
– Jack.
– Care Jack ?
– Jack Daniel’s.

Un politician merge, însoțit de televiziuni, într-un sat îndepărtat. Se adună sătenii și politicianul îi întreabă cu ce poate să-i ajute. Primarul se plânge:
– Avem două mari probleme.
– Care ?
– Prima e că avem dispensar, dar nu avem medic.
Politicianul scoate mobilul și vorbește tare la el în fața camerelor tv. După câteva minute, închide și zice:
– Rezolvat ! Mâine dimineață aveți doctor. Zi a doua problemă !
– La noi în sat nu există semnal pentru mobil.

Harry și Meghan confirmă o veche regulă: poa’ să fie maică-ta și Regina Angliei, acasă faci tot cum îți zice nevastă-ta.
Analiză gratuită (cu bulina rozalie)
Dimineață la trezire mergeți și urinați în grădină:
1. Dacă se adună furnicile … aveți diabet.
2. Dacă vă urinați pe picioare … aveți probleme de prostată.
3. Dacă miroase a grătar … aveți colesterolul mărit.
4. Dacă vă doare încheietura după scuturare … aveți artrită.
5. Dacă vă întoarceți în casă cu șlițul desfăcut … aveți Alzheimer.

Ai sângerări gingivale dese ? Atunci nu mai lua bani de la cămătari.

Pină acum câțiva ani, crema mea favorită era Nivea ! Acum e Voltaren !
Sa zambim un pic !

Bărbatul este asemenea unui ziar:
- De la 20 - 30 de ani este cotidian.
- De la 30 - 40 este săptămânal.
- De la 40 - 50 este bilunar.
- De la 50 - 60 este lunar.
- De la 60 - 70 apare doar în ediție specială.

Cel mai fericit bărbat este ăla care:
- îşi vede fiica pe coperta revistei "Vogue"
- îşi vede băiatul pe coperta revistei "Sport"
- îşi vede amanta pe coperta revistei "Playboy"
- îşi vede nevasta la Tv la emisiunea "Dispăruţi fără urmă"

S-au identificat patru tipuri de sex:
1. Tragic – Când ai cu cine și n-ai cu ce.
2. Trist – Când ai cu ce și n-ai cu cine.
3. Studențesc – Când ai cu cine, ai cu ce și n-ai unde.
4. Filozofic – Când ai cu cine, ai cu ce, ai unde, dar DE CE ?

Culmea geloziei: Să fii gelos pe soare că îţi arde nevasta.
Culmea matematicii: Să te culci cu 3 necunoscute şi să nu rezolvi niciuna.
Culmea timpului: Să te culci la unu şi să te trezeşti la altul.
Care este cea mai neplăcută oră pentru o femeie ? Unu fără ceva.
Radio Erevan răspunde

- Am aproape 80 de ani și vreau să aflu ce pot să-i dau unei fete tinere şi frumoase, ca să pot s-o îmbrăţişez ?
- Cloroform.

- Care femei sunt cele mai fidele? Blondele? Brunetele? Roşcatele?
- Căruntele.

- Ce face barza după ce îl aduce pe bebe ?
- Se întoarce la perete și sforăie.

- De ce ii este frică leului ?
- De euro.

- Care este avantajul și care este dezavantajul căsătoriei ?
- Avantajul e că ţi se aduce micul dejun la pat și dezavantajul că în fiecare zi ți-l aduce aceeaşi persoană.

-Ce este Revelionul?
-Este momentul când bei într-un an și te îmbeți în altul.