Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Primesc bonurile de masa?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Primesc bonurile de masa?

Am lucrat cu cim la o s.c. si am plecat cu lichidare la zi, cim a incetat cu acordul partilor. Societatea acorda bonuri de masa. Pe ultima luna insa, datorita faptului ca am plecat ei(s.c.) au motivat ca nu mai primesc bonurile de masa. Este corect,si legal?.....aceasta a fost prima intrebare, a doua intrebare este: sunt nou angajat la o s.c., vreau sa stiu dupa cate luni de munca pot sa-mi plateasca concediul medical?
Inseamna ca-mi castig drepturile in instanta?!....sau macar am sanse mari de reusita?
Exista aceasta posibilitate, asa cum exista si posibilitatea sa nu castigati litigiul.
In aceasta situatie in care ma aflu eu, aceea de a nu primi din partea societatii respective, bonurile de masa...va intreb cum ma poate ajuta ITM-ul???