Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce inseamna teza probatorie ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce inseamna teza probatorie ?

in instanta, judecatorul mi-a cerut ca la urmatorul termen de judecata sa prezint teza probatorie in ceea ce priveste martorii propusi de mine printr-o cerere anterioara ( cu 3 termene de judecata in urma ).

Ce inseamna asta ? Judecatorul vrea sa-mi cenzureze /sa-mi taie din lista cu martori ?
Ce trebuie sa fac ?
Ce trebuie sa prezint in instanta /ce trebuie sa scriu in respectiva adresa /raspuns ?
este bine ca:
cu fiecare martor in parte, in instanta vreau sa dovedesc, in plus,
ceea ce nu rezulta din acte ?