avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce inseamna teza probatorie ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce inseamna teza probatorie ?

in instanta, judecatorul mi-a cerut ca la urmatorul termen de judecata sa prezint teza probatorie in ceea ce priveste martorii propusi de mine printr-o cerere anterioara ( cu 3 termene de judecata in urma ).

Ce inseamna asta ? Judecatorul vrea sa-mi cenzureze /sa-mi taie din lista cu martori ?
Ce trebuie sa fac ?
Ce trebuie sa prezint in instanta /ce trebuie sa scriu in respectiva adresa /raspuns ?
Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 22:15, 29 Iulie 2013
este bine ca:
cu fiecare martor in parte, in instanta vreau sa dovedesc, in plus,
ceea ce nu rezulta din acte ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj judiciar - mijloace de proba : martori, expertiza nalisoru nalisoru Va rog frumos detaliati-mi daca se poate ce inseamna urmatoarele : \'\' sa depuna nota de probe in care sa indice teza probatorie pentru proba testimoniala si ... (vezi toată discuția)
Nota de probe - teza probatorie Nina1 Nina1 Va rog ajutati-ma cu un model de intocmire de nota de proba- teza probatorie. Unde as putea gasi informatii despre acestea? Cu stima (vezi toată discuția)
Martori la proces interval interval O declaratie data in fata notarului este valabila in instanta in cazul in care declarantul a decedat sau judecatorul ia in consideratie numai daca cel care o ... (vezi toată discuția)