avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2014
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2014

Subiect deschis pentru cei care vor sustine concursul de admitere la INM in august 2014.
tedddybear a scris:

mirei2012 a scris:

tedddybear a scris:

stiti ceva de contestatie? poti sa primesti mai putin? pe facebook scrie ceva de regulament, unde s-ar prevedea ca nu poti primi mai putin, dar nu gasesc regulamentul..


uite aici pagina 8 din 17...spune ca nu poti primi mai putin...art 21 alin 4

[ link extern ]



si nu a suferit nici o modificare regulamenutul pana in prezent? nu au aruncat ei vreo modificare din asta sinistra pe undeva? ;))


Pai uiti ca este vorba de examenul de admitere la INM? Regulamentele alea sunt facute de magistrati. Cum sa iti inrautateasca situatia in propria cale de atac?

Dar oricum, sansele ca sa-ti fie modificata nota tind spre 0.
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Septembrie 2014
jpriest88, utilizator
deci , am luat 69...hmmm.....aveti cumva idee , despre noua tematica , ce se aude ? , se introduce si restul din succesiuni , contracte , procedura penala , penal ?
Cred ca ne-am "luptat" si cu cei cu vechime, cunosc eu vreo 2 si au si punctaj mare...
Sorin, sigur vor mai introduce cate ceva, dar avem destul timp sa aflam. :)
Ice Hellene a scris:

Cred ca ne-am "luptat" si cu cei cu vechime, cunosc eu vreo 2 si au si punctaj mare...
Sorin, sigur vor mai introduce cate ceva, dar avem destul timp sa aflam. :)


Lasa-i sa umfle tematica :smileycool: Bring it on!:))
Eu zic ca la succesiuni e loc ca e prea putin...procedura civila nu prea...penal si procedura nu s-au scos nu s-au introdus in ultimii ani...ar fi stramutarea

Imi pare rau Sorin...ai fost atat de aproape...te asteptam in club

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)
Concursul de admitere la inm 2012 ionela1984 ionela1984 Imi poate spune cineva va rog dupa ce manuale sa invat si eu pentru admitere a inm din acest an?poate imi sugerati si ceva grile sau exercitii de rationament ... (vezi toată discuția)
Examen barou silvianna silvianna Buna ziua! ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie? vreau sa stiu pot invata dupa urmatoarele carti pentru examenul de Barou: 1.\" INSTITUTII DE DREPT ... (vezi toată discuția)