Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia copiilor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia copiilor

Buna ziua,in urma unui divort,daca ar fii,cui ii s-ar incredinta custodia copiilor minori,daca eu ,mama,nu am casa,si un servici stabil deocamdata,iar tatal copiilor are casa parintilor lui,dar deocamdata nu pe numele lui,si are si un serviciu stabil.De ce se tine cont la proces?
Ok ,multumesc pt raspuns.O sa vad ce o sa fac...
eu vă sugerez ca, pentru început, să-l scoateți de la întreținere. la un eventual divorț, asta ar fi o probă că nu mai locuiți împreună.
Pfff...stam la curte...dar am martori vecinii,ca nu mai stam impreuna,prietena mea,sta vizavi de mine,stie ca a plecat,fara sa spuna...si si-a lasat copii