Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testamentul - la ce foloseste?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testamentul - la ce foloseste?

la ce foloseste un testament intocmit la notar, cui foloseste in afara de notar ?
mersii,
intrbarea era "testamentul cui foloseste"
raspunsul l-am gasit in comentariul dumneavoastra:
"Cat despre testament, el e in primul rand in folosul testatorului, ii da o siguranta, o impacare pentru ce va fi... cand el nu va mai fi. "

Nu redactati mesaje consecutive la interval scurt de timp, puteti raspunde mai multor persoane in acelasi mesaj.
In rest, eu nu inteleg expunerea dv. din mesajul de la 8:02.
Testamentul - la ce foloseste,
raspunsul corect este dat de d-na avocat AVLIL :

"Cat despre testament, el e in primul rand in folosul testatorului, ii da o siguranta, o impacare pentru ce va fi... cand el nu va mai fi. "
asteptam asa raspuns de la o persoana avizata dar ne tarsita de sistem.MULTUMESC
in rest drumuri, timp si bani pierduti.