avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2009

Stimati colegi , aveti cumva informatii in legatura cu sustinerea examenului de admitere in Barou-2009?

Multumesc anticipat ;);)
miriapod a scris:

F_Loriana,stai, putin nu te aprinde atit de tare,ca...........este putin cam tirziu! Examenul de admitere exista...........numai pt unii!Degeaba nu este...........clar..........poate fi de paravan!Ca nu suntem bagati in seama,cum bine ai sesizat, este un picut si din vina noastra,treaba cu unirea,stii tu.Sper ca nu ti-ai schimbat impresia despre toti avocatii,pentru ca asta vrei sa devii! Faptul ca oamenii v0r sa deschida alt topic nu inteleg ce te nemultumeste?Este dorinta lor!Si fie vorba intr noi :ai aparut cam tirzior .

Aveti dreptate! Ca m-am aprins degeaba! Si nu ma nemultumea ideea ca se deschide un nou topic....Alta era ideea! Ca scriem asa cum ati spus degeaba, cand pe un topik cand pe altul...oricum nu suntem prea importanti, asa cum se observa din raspunsurile stricte..si la obiect de la persoanele care ar trebui sa ne clarifice, respectiv sa ne faca sa intelegem, diverse chestiuni!...
Ca am aparut eu putin cam tirziu???!! Nu e chiar adevarat, m-am inscris mai tirziu, pentru ca nu ma mai puteam abtine, dar de cand s-a deschis acest topik am urmarit cu atentie discutiile!
Oricum nu cred ca trebuie sa ma explic! Si cum ziceau si ceilalti, S-a deschis un nou topik!.
Cateva intrebari , totusi la care as vrea sa mi se raspunda, va rog frumos!
SE DA O NOUA ASA-ZISA ADMITERE MAI DEVREME LA ANUL?
-Cati bani trebuie sa pregatesc, pentru ca tezele sa mi se corecteze corect?
-Sau in cazul unei contestatii, cat trebuie sa dau pentru fix 3-6 puncte???
Si acum teorie:
Ce rol au de fapt cei din conducerea UNBR-ului, ??????? Stau degeaba si iau bani???????VReau si eu!=D>
F_Loriana a scris:

miriapod a scris:

F_Loriana,stai, putin nu te aprinde atit de tare,ca...........este putin cam tirziu! Examenul de admitere exista...........numai pt unii!Degeaba nu este...........clar..........poate fi de paravan!Ca nu suntem bagati in seama,cum bine ai sesizat, este un picut si din vina noastra,treaba cu unirea,stii tu.Sper ca nu ti-ai schimbat impresia despre toti avocatii,pentru ca asta vrei sa devii! Faptul ca oamenii v0r sa deschida alt topic nu inteleg ce te nemultumeste?Este dorinta lor!Si fie vorba intr noi :ai aparut cam tirzior .

Aveti dreptate! Ca m-am aprins degeaba! Si nu ma nemultumea ideea ca se deschide un nou topic....Alta era ideea! Ca scriem asa cum ati spus degeaba, cand pe un topik cand pe altul...oricum nu suntem prea importanti, asa cum se observa din raspunsurile stricte..si la obiect de la persoanele care ar trebui sa ne clarifice, respectiv sa ne faca sa intelegem, diverse chestiuni!...
Ca am aparut eu putin cam tirziu???!! Nu e chiar adevarat, m-am inscris mai tirziu, pentru ca nu ma mai puteam abtine, dar de cand s-a deschis acest topik am urmarit cu atentie discutiile!
Oricum nu cred ca trebuie sa ma explic! Si cum ziceau si ceilalti, S-a deschis un nou topik!.
Cateva intrebari , totusi la care as vrea sa mi se raspunda, va rog frumos!
SE DA O NOUA ASA-ZISA ADMITERE MAI DEVREME LA ANUL?
-Cati bani trebuie sa pregatesc, pentru ca tezele sa mi se corecteze corect?
-Sau in cazul unei contestatii, cat trebuie sa dau pentru fix 3-6 puncte???
Si acum teorie:
Ce rol au de fapt cei din conducerea UNBR-ului, ??????? Stau degeaba si iau bani???????VReau si eu!=D>

Inteleg ca ai nemultumiri.Toti {in mare parte}avem nemultumiri legate de ceea ce se intimpla la UNBR! Dar cu o floare nu se face primavara! Ca ,se da admitere mai deveme este doar un zvon care nu stiu cit de adevarat poate fi.Daca" cineva "se trezeste intr-o dimineata,dupa un vis mai mult sau mai putin placut,si decide ca se da ex. de admitere de 2 ori pe an,totul este posibil!Te mira faptul? Daca vrei sa cumperi corectarea lucrarii,iti urez succes!Dar sincer nu cred ca vei reusi.Zarurile sint aruncate cu usile inchise si sunt masluite in asa fel incit noi,muritorii de rind sa nu putem ajunge nici macar la poalele Olimpului{UNBR}:P
In ceea ce priveste Baroul Galati,are idee careva dintre colegi ,cand se vor emite deciziile???Saptamana trecuta mi s-a comunicat faptul ca,in urmatoarele 10 zile ar trebui sa ne prezentam pentru ridicarea acestora....
Dupa 1 noiembrie
Lucian Croitoru a scris:

Dupa 1 noiembrie


Multumesc frumos Lucian....

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 Madalina Pandaru Madalina Pandaru Buna ziua! Am extras de pe unbr.ro tematica pentru concursul de admitere (stagiari). Imi poate spune cineva care sunt cele mai adecvate manuale de pe care ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013 sliv sliv Buna ziua, O intrebare: se da examen admitere barou in ianuarie/februarie 2013 daca (sau nu neaparat) nu iau examenul de acum peste 15% din ... (vezi toată discuția)