Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2009

Stimati colegi , aveti cumva informatii in legatura cu sustinerea examenului de admitere in Barou-2009?

Multumesc anticipat ;);)
sergiu24 a scris:

Din cate stiu eu, nu s-a incheiat "topicul" pt toata lumea,. suntem destui care am facut plangeri contra unbr si care vom merge mai departe...deci, nu cred ca se impune inchiderea acestui subiect de discutie..dar, daca s-a auzit "perfect!" din partea lui captivislex:))))....

Topicul asta s-ar putea inchide si s-ar putea deschide altul in care sa se discute despre actiunile in justitie ale contestatarilor impotriva UNBR-ului. In definitiv ce-i atat de greu? Admiterea in barou din 2009 s-a terminat. Au mai ramas doar actiunile in justitie pentru anularea (punctuala) a rezultatelor validate de UNBR ale celor care au depus aceste plangeri.....Sergiule
Si ... a propos .... iti doresc succes!
Va raciti gura pardon degetele de pomana.Nimeni din baroul bucuresti sau UNBR nu intra sa vada ce parere aveti voi de mascarada lor de examen.Pur si simplu nu-i intere parerea voastra, dovada e si rubrica de forum scoasa de pe actualul site oficial al baroului bucuresti.Pe viitor daca vor intra cativa dintre voi in avocatura macar aveti grija pe cine o sa votati in conducerea baroului.

P.S. Desi sunt convins ca dupa ce veti intra veti considera si voi ca trebuie limitat numarul avocatilor ca de, cu cat mai multi cu atat concurenta e mai mare.Din pacate asta e mentalitatea avocatilor.Eu am intrat restu sa astepte la usa.Cheers
mefistos, utilizator
Asa ma gandesc si eu, sa deschideti un topic special pentru actiunile prin care unii dintre voi isi cauta dreptatea in justitie. Admiterea chiar s-a terminat.
=D> Asa e!
Astazi s-a terminat cu adevarat admiterea!
Cei care au intrat asa cum au intrat ...au depus astazi juramantul!
Concluzia finala e: Suntem prea mici pentru tot ceea ce se intimpla!
Am putea face ceva ...doar daca am fi uniti, ceea ce e cam greu!
Dupa aceasta experienta am ramas doar cu un gust amar al neputintei!
Suntem o tara de tot rasul!
Pacat de oamenii buni!

=D> Felicitarile mele, din nou celor care astazi au sarbatorit!
Dar, ma intreb! Oare cei din justitie, de sus, nu-si pun niste semne de intrebare?..
De ce dupa un asemenea examen ...diverse persoane importante in barou, renunta la functii!?????????????????
Oare nu cumva pentru ca si-au umplut buzunarele si acum pot sta linistiti acasa?????? sau poate in cazul optimist, pentru ca refuza sa ia parte la circul din jurul lor!
Ce fac cei de la UNBR Bucuresti ...din asa-zisa conducere de doi lei!
Cred ca dau cu banul....Anul asta jucam alba neagra cu tezele...la anul jucam aruncatul cu zarul!
Sa va fie rusine! Voi care ar trebui sa fiti exemplu pentru cei tineri, sunteti de tot rasul!
Oare cum te simti cand depui juramantul ca avocat, stiind ca tezele tale nu erau nici de 4!??? Pacat de cei care au invatat si au crezut intr-un examen corect!
=D>=D>=D>=D> Bravo UNBR! Sunteti cei mai buni!#-o
F_Loriana a scris:

=D> Asa e!
Astazi s-a terminat cu adevarat admiterea!
Cei care au intrat asa cum au intrat ...au depus astazi juramantul!
!#-o

ce juramant? in ce consta?? e obligatoriu sa te prezinti??