Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Fond de reparatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Fond de reparatii

Buna seara, am o nelamurire in legatura cu fondul de reparatii, mi-am cumparat un apartament si administratorul ia dat fondul de reparatii si cel de rulment vechiului proprietar iar acum imi cere banii mie, din cate m-am interesat eu doar fondul de rulment trebuie sa-l dau este adevarat ca la schimbarea de proprietar se restituie si fondul de reparatii?

Multumesc
Omul intreaba : este corect restituirea fondului de reparatii in cazul cand un proprietar isi vinde apartamentul ? ca pe viitor cel care l a cumparat este obligat sa participe la acesta , este alta poveste , respectivul administrator ; nu trebuia sa restituie acel fond , ai plecat " la revedere " gresesc cu ceva Domnule Adriantot ? dar... atat a stiut omul , atat l a dus capul ! sau poate fi si alceva la mij;oc1