Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nelamurire!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nelamurire!

Am o dilema si nu stiu cum sa procedez!Avocatul meu a facut cerere de stramutare a unui litigiu de munca eu fiind reclamant,acum 4 luni de zile!Intre timp mam razgandit si vreau sa renunt la judecata...eu nu am semnat cerere de stramutare..pot sa renunt la judecata pe motiv ca nu eu am cerut cererea de stramutare ci avocatul meu?Daca e sa prind in fond la ICJC privind stramutarea sunt obligat la cerere sa platesc cheltuieli de judecata partii adverse?
Multumesc!
am inteles ceea ce ati vrut sa spuneti ... totul este posibil ... in acest caz expus, partea adversa se poate apara ca si-a angajat avocat fara sa stie ca dvs renuntati la cerere si , in aceasta situatie, daca va solicita cheltuieli de judecata instanta le poate acorda.