Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reclamatie presedinte si administrator asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reclamatie presedinte si administrator asociatie de locatari

Doresc sa depun o plangere impotriva presedintelui asociatiei si a administratorului deoarece omul nu face altceva decat sa santajeze lumea..despre ce e vorba mai exact...Dorind sa`mi infiintez o firma,am decis sa`mi fac sediul la apartament in propria locuinta..Am mers la vecinii atat de pe orizontala cat si de pe verticala cu care ma invecinez..am luat semnaturi fara probleme...si am mers la asociatie...VINERIora 12:00 (programul administratorului la asociatie fiind de la 09:00-14:00) nu gasesc pe nimeni..ok..am zis ca poate e o intamplare...merg LUNI in jurul orei 10:00..programul la asociatie fiind acelasi...nu gasesc pe nimeni..pun mana pe telefon si il sun pe administrator..administratorul foarte ferm mi-a spus ca el mai are un serviciu in paralel si ca nu poate veni in acel moment la asociatie si sa incerc maine ...ok..MARTI ora 11:00 prezent la asociatie...NIMENI...pun mana pe telefon si il sun pe administrator..administratorul cunoscandu`mi numarul..nu mi-a mai raspuns..iau numarul si il sun pe presedinte..presedintele doar nu ma injurat la telefon..ce sa mai povestesc..cand sa-i spun ca il astept la asociatie mi-a spus ca el vine maine (MIERCURI) la asociatie in jurul orei 19:00 si ca nu`i fac eu programul si nici el nu rebuie sa`si faca programul in functie de dorintele mele...oookkkk..inghitim si marlania asta..mergem MIERCURI la ora 19:00 la asociatie (programul fiind 09:00-14:00)..cand ajung..m-a luat din start tare..tu esti ala care tot ma presezi de vreo 3 zile sa iti semnezi niste acte?ia sa vad ce vrei sa`ti semnez..? "domnu` presedinte am nevoie de o stampila si o semnatura deoarece asa mi-a cerut de la registrul comertului..am luat semnaturile de la vecini ..totul e ok ..numai sa`mi semnati" si el intrigat imi spune: "PAI BAI ACESTA TU VEZI CATE PENALITATI AI AICI..?PAI TU AICI AI 1000 RON PENALITATI..TU PANA NU ADUCI BANII ASTIA TU NU VEZI SEMNATURA DE LA MINE " intretinerea era la zi..el s-a luat de penalitati..EU ACUM VREAU SA VA INTREB..CE POT SA`I FAC?UNDE POT FACE O PLANGERE?ESTE CLAR UN ABUZ IN SERVICIU PE LANGA NERESPECTAREA PROGRAMULUI...CE RECLAMATII I-ASI MAI PUTEA FACE SI UNDE?EL NU ESTE OBLIGAT SA-MI SEMNEZE ODATA CE VECINII SI-AU DAT ACORDUL?IN CE LUME TRAIM?UN ASTFEL DE OM CARE MIROSEA A BAUTURA DE LA 20 METRI MA TINE BLOCAT SI NU POT FACE NIMIC FARA SEMNATURA LUI...PE CE LUME TRAIM?E NORMAL ASA CEVA?ASTEPT SI EU CEVA RASPUNSURI DACA SUNTETI IN CUNOSTINTA DE CAUZA SI DACA DORITI SA-MI RASPUNDETI...
Initial a-ti deschis subiectul sustinand
deoarece omul nu face altceva decat sa santajeze lumea.

Ulterior a-ti sporit aria introducand si dorinta altor proprietari ,precizand
Lumea toata e de acord cu mine dar nimeni nu a avut si nu are curajul sa se puna cu el deoarece chipurile il are in spate pe avocatul asociatiei si pe cenzor..is mana in mana toti..
-dar fara sa probati problema cu santajul
Dv v-a conditionat eliberarea acordului ?
In astfel de cazuri este de preferat ca fiecare proprietar sa isi solutioneze singur problemele,
pentru ca fiecare situatie in parte are caracteristicile si modalitatile de solutionare,iar tentativa de solutionare "la gramada" nu garanteaza eficienta
Aveti certitudinea ca daca detronati presedintele cu care va af;ati in litigiu ,urmatorul presedinte va instaura respectarea legii-,va conduce la disparitia tuturor diferendelor si la multumirea tuturor proprietarilor ?
ynocentta, utilizator
penalizarile sa le platesc?pai a refuzat sa platesc penalizarile..presedintele nu doreste..eu am dorit sa platesc esalonat..omul nu a dorit..astept sa ma dea in judecata..voi cere o expertiza..dupa care..voi plati sau ma voi lasa executat silit..nu ma opun..dar trebuie sa fie totul corect si legal... eu in acest timp am umblat destul,dar am reusit in cele din urma sa obtin dovezile precum am fost prejudiciat in toata aceasta perioada....vedem..va tin la curent...nu a raspuns la cerere...are termen de 30 zile..inca nu au trecut...mai asteptam..el e obligat sa-mi raspunda in scris la cererea facuta de mine..trebuie sa motiveze de ce nu imi semneaza...