Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Conditii pentru instalare camera video scara blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Conditii pentru instalare camera video scara blocului

Buna ziua,

Va rog frumos sa imi spuneti in ce conditii se poate monta o camera video de supraveghere in scara blocului? La o asociatie de prorpietari e nevoie ca toti locatarii sa isi dea acceptul sau doar o majoritate?

Multumesc.
biu"
Buna ziua !
V-as ruga sa-mi spuneti in ce act legislativ scrie fraza "nu se instaleaza camere video pe caile comune de acces, alei, casa scarilor etc., in blocuri sau vile cu mai multe apartamente comune, decat daca exista acordul expres (scris) al tuturor locatarilor de drept care tranziteaza aceste zone".
Am nevoie pentru a face o plangere.
Multumesc !

cospreda
luati-o pe scurtatura ca este mai sanatos.
Cautati o firma autorizata in astfel de lucrari Acolo gasiti toate raspunsurile. Cei de la firma cunosc f. bine legile si va vor indruma.
Oricum, daca vreti sa faceti o astfel de lucrare aveti nevoie de o firma autorizata.
Ma intereseaza sa nu o fac. Ma intereseaza conditiile pentru ca eu nu am semnat si nu exista o lista cu semnaturi, iar asociatia deja strange fonduri prin includerea de rate in factura intretinerii. Voi apela o firma autorizata. Multumesc !
nu va suparati, scara blocului o fi comuna, dar foto cu persoana mea sunt private, si nu stiti cine si cum se folosesc de ele, macar acasa sa fiu acasa