Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ordin deducere impozit programatori
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ordin deducere impozit programatori

Buna ziua,

Eu a terminat specializarea Matematici Aplicate. Aceasta specializare nu se gaseste in lista specializarilor scutite de plata impozitului pe salariu. Unde pot face o petitie pentru adaugarea acestei specializari. Mentionez ca celelalte doua specializari (Matematica, Matematica-Informatica) se gasesc pe lista.

Multumesc!
O zi frumoasa!
Deci, angajatorii sunt obligati sa respecte ordinul. Nu pot spune ca acesta nu are un temei legal. Am inteles bine? Multumesc!
Ati inteles destul de bine.
Buna ziua!

Din luna noiembrie o sa primesc deducerea de impozit. Le-a luat mai mult pana sa o aplice. Voiam sa intreb daca am cum sa recuperez banii pe care i-am platit la impozit in perioada august-octombrie.

Multumesc!
Numai printr-o actiune in instanta ar fi posibil asa ceva.