Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prelungire CCC de la 2 ani la 3 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prelungire CCC de la 2 ani la 3 ani

Buna dimineata!

Dl. Tudor Valeriu, referitor la discutia avuta in luna mai 2015:

1) in baza certificatului de handicap ( emis in 20.11.2014) si a cererii de prelungire a suspendarii CIM, am facut decizie de prelungire suspendare CIM de la data de 17.06.2015 ( data la care copilul a implinit 2 ani) pana la data 20.11.2015 ( data valabilitatii certificatului).

2) salariata a prezentat o alta cerere de prelungire a suspendarii CIM pentru perioada 20.11.2015 - 16.06.2016 (data cand copilul va implini varsta de 3 ani) , in baza unui nou certificat de handicat emis la data de 08.10.2015.

3) cum procedez:
- fac decizie de prelungire a suspendarii CIM pentru perioada 21.11.2015 - 16.06.2016 ( data nasterii copilului)?
- dupa acea data, ce se intampla, caci certificatul de handicap e valabil pana la data de 08.10.2016 ?

Multumesc mult !
multumesc