Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... A tuns o femeie fara voia acesteia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

A tuns o femeie fara voia acesteia

Am o cumnata care gasind pe sotul ei in masina lor, cu o femeie de moravuri usoare ,nu a batut-o nu i-a facut absolut nimic dar avand parul lung a tuns-o scurt chiar in fata ,( incat nu are decat sa se tunda f scurt,) si a dezbracat-o nud si a lasat-o sa plece asa pe strada.

Poate pati ceva ?Repet nu a lovit-o nu a bruscat-o .
NU DVS.
leus a scris:

Lasand gluma la o parte ,nu a fost niciun fel de violente ,nu a fost lipsire de libertate fiindca s-a petrecut in masina lor , aceasta a vrut sa fuga ,iar in fata masinii i-a taiat practic un manunchi de par din frunte si i-a dat jos singurul trcou pe care il avea pe ea.
[..]
Repet nu sunt loviri si alte violente!!!

adica a dvs cumnata a rugat-o frumos pe femeia cu pricina sa mai stea putin sa ii taie parul si sa ii dea tricoul jos si ea a stat?
sau cum nu au fost violente? cum poti dezbraca si tunde pe cineva fara violenta daca acesta este treaz si se opune?
si cum nu e lipsire de libertate daca a vrut sa plece si nu a lasat-o pana nu a tuns-o?

Inteleg reactia cumnatei dvs insa fiecare trebuie sa isi asume actiunile: sotul ei pe ale lui, femeia pe ale ei si cumnata pe ale ei.

De unde ati tras concluzia ca era ?
Sotia domnului nu avea dreptul sa o loveasca. Nimeni nu are dreptul sa isi faca singur dreptate.
Putea sa depuna o plangere impotriva ei pentru ca l-a violat pe sot.
Iar tunsul nu prea este tuns!
ContSters338589, utilizator
Nu cred că are în intenție să depună plângere, dar dacă o face are numai de câătigat.Pe lângă ce de mai sus se poate adăuga vătămarea corporală și lipsirea satisfacerii actului sexual
Ce a avut cu ea ? Cu sotul trebuie sa discute , doar nu l-a violat persoana ?!