Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

am fost in concediu de odihna 8zile din luna august, iar acum mi se retine bani din salariu pentru cele 8 zile de concediu. Este corect acest lucru?
Mai clar, pentru dvs.:
Suma dintre indemnizatia de concediu de odihna plus salariul, amandoua pe luna august, nu poate fi mai mica decat salariul dvs. lunar.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane