avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... John Grisham
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

John Grisham

Intrucat este un autor care are in principal ca subiect al romanelor sale thriller-ul juridic va propun si sugerez si sfatuiesc si solicit samd sa-l cititi ;) .Preferata mea este "Maestrul". Daca mai sunt dintre voi care l-au citit poate va expuneti pareri sau impresii despre unul din romanele sale.
Cel mai recent răspuns: ContSters196669 , utilizator 18:57, 31 Martie 2011
Pana sa ma apuc de citit QUO VADIS? eram convinsa ca nu-mi va placea,am zis nu este stilul meu,insa terminata cartea am ramas placut surprinsa mi-a placut chiar foarte mult,iar 'La rascruce de vanturi',ca povestire,atmosfera este foarte captivanta,desi este un pic cam negativa,parerea mea.........multa ura,suferinta si razbunare,nu mai spun ca la noi casatoria intre verisori primari nu este posibila.Am terminat-o acum doua zile de citit si inca incerc sa-mi imaginez un film dupa aceasta carte...........personajul lui Heatcliff........voi ce ziceti?ce actor ar putea sa-l interpreteze?eu n-am gasit unul
Ultima modificare: Luni, 26 Octombrie 2009
YUKI, utilizator
@YUKI
Ati citit vreo carte de John Grisham?
In rolul lui Heatchcliff...greu de spus ce actor ar fi mai potrivit...;)
Tom Hanks??? Pare asa mai...serios...:(
YUKI a scris:

Am terminat-o acum doua zile de citit si inca incerc sa-mi imaginez un film dupa aceasta carte...........personajul lui Heatcliff........voi ce ziceti?ce actor ar putea sa-l interpreteze?eu n-am gasit unul



Oooo, a fost interpretat cu succes in primul rand de Laurence Olivier apoi de Ralph Fiennes si Timothy Dalton. ;)
@GabrielaA
Va multumimi pentru informatie! Chiar nu aveam idee despre ecranizarea acestei carti.:)
Ecranizari sunt,eu de exemplu am gasit un serial facut in Italia se numeste Cime tempestose.De John Grisham am citit Recurs, Omul care aduce ploaia si mi-a placut foarte mult,Inocentul ,Testamentul,iar acum fiindca eram in criza nu stiam ce sa mai citesc caut Asociatul,imi place sa citesc si citesc cam orice........acum un pic mai greu pentru ca nu mai stau in Romania de 3ani si deci .......citesc in italiana,cam greu,dar face bine.........
Ultima modificare: Joi, 29 Octombrie 2009
YUKI, utilizator

Alte discuții în legătură

Carti citite / carti recomandate Filip Alexandru Filip Alexandru Am deschis acest topic pentru ca fiecare dintre noi, cine doreste sa spuna ce carti citite l-au impresionat si le recomanda mai departe, pot fi carti de orice ... (vezi toată discuția)
Top carti sf? aveti asa ceva? Admin Admin Eu am citit de curand Next, de Michael Crichton: http://www.polirom.ro/catalog/carte/next-2809/ Iata cateva detalii: [quote] Michael Crichton este ... (vezi toată discuția)
John grisham: avocati si bestselleruri Admin Admin I-am citit toate cartile si nu cred sa fi fost mai mult de doua care sa nu-mi fi placut. :"> Asa ca vi-l recomand si voua. Considerat de multi ca fiind ... (vezi toată discuția)