Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli judecata

Buna ziua, de mai bine de 6 ani, presedintele asociatiei de proprietari initiaza recurs dupa recurs in procesul cu fostul administrator, pentru recuperarea unor sume. In tot acest timp, nu a informat membrii asociatiei privind evolutia proceselor si nici nu a purtat discutii cu acestia privind oportunitatea continuarii actiunilor judecatoresti (hotaririle instantelor fiind, dupa aprecierea presedintelui injuste). In tot acest timp proprietarii au platit cheltuieli de judecata. Incepind cu aceasta luna (intretinerea pe luna august)..o parte din locatari au decis sa nu mai plateasca cheltuielile de judecata.
Intrebarea 1. - Exista posibilitatea ca proprietarii sa nu mai plateasca cheltuielile de judecata, avind in vedere cele de mai sus?
Intrebarea 2. - Suma reprezentind cheltuielile de judecata fac parte ca element component al cheltuielilor lunare de intretinere? Sunt supuse penalizarilo
1. Nu am postat problema de doua ori.
2. In momentul in care m-am decis sa apelez la aceasta forma pentru a lamurii o situatie, m-am gindit ca voi gasi raspunsuri cu solutii, nu raspunsuri care sa puna la indoiala cele afirmate.
Cu stima....:(
Ati postat aceeasi intrebare pe 21.09.2009 ora 11.17 si ati primit si acolo 2 raspunsuri.
Verificati si vedeti
www.avocatnet.ro/content/for...
Adriantot, moderator