Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Magazin in scara blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Magazin in scara blocului

Presedintele scarii vrea sa ofere un spatiu de cativa mp care se afla imediat la intrarea in scara blocului cuiva care sa-si inchida cu tamplarie pvc si sa-si faca acolo un magazin .
Noi , proprietarii nu am stiut nimic .
Care este procentul celor care ar trebui sa-si dea acordul pt ca presedintele sa poate sa continue acest demers ?
Sau ce putem face noi cei care nu suntem de acord ?

Noi nu suntem de acord sa se faca comert in scara blocului .
Cred ca esti un pic cam radical cand spui ca voi nu sunteti de acord sa se faca comert in scara blocului.Comert nu inseamna doar vanzare de bauturi alcoolice.De exemplu noi avem holul inchiriat pentru un mic magazin cu articole de cu papetarie.Este si curat si liniste si ne luam si bani.Simplu.
:offtopic:
O sti @lael ce-o sti ! :)