Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot să aduc băiețelul în România dacă e ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot să aduc băiețelul în România dacă e cetățean italian? Nu sunt lăsată să-l văd decât în prezența tatălui, care e violent cu mine

Eu stau cu tal baietelului de 8 ani si nu suntem casatoriti,baietelul are 5 ani si are un disturb autistic.Noi doi nu mai stam impreuna din iulie dar el ma batea si ma jignra in fata copilului de 4 ani,a refuzat permanent sa-i faca cetatenie romana la baietel,el are plangeri in politie si dosare penale i-a gasit si marihuana in casa ce trebuie sa fac sa-i obtin impatrierea baietelului in Romania la mine acasa ptr ca eu sunt romanca
Admin, administrator
a scris:

Dar trece prea mult timp si sufar foarte mult ca copilul nu este cu mine.

Dar e normal sa tina el copilul fara sa mi-l dea,daca nu mai pot sa stau cu el si face consum de droguri m-a batea si sa ducea la femei
,