avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum pot să aduc băiețelul în România dacă e ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum pot să aduc băiețelul în România dacă e cetățean italian? Nu sunt lăsată să-l văd decât în prezența tatălui, care e violent cu mine

Eu stau cu tal baietelului de 8 ani si nu suntem casatoriti,baietelul are 5 ani si are un disturb autistic.Noi doi nu mai stam impreuna din iulie dar el ma batea si ma jignra in fata copilului de 4 ani,a refuzat permanent sa-i faca cetatenie romana la baietel,el are plangeri in politie si dosare penale i-a gasit si marihuana in casa ce trebuie sa fac sa-i obtin impatrierea baietelului in Romania la mine acasa ptr ca eu sunt romanca
Ultima modificare: Marți, 26 Septembrie 2017
Admin, administrator
a scris:

Dar trece prea mult timp si sufar foarte mult ca copilul nu este cu mine.

Dar e normal sa tina el copilul fara sa mi-l dea,daca nu mai pot sa stau cu el si face consum de droguri m-a batea si sa ducea la femei
Ultima modificare: Miercuri, 27 Septembrie 2017
,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent - acuzație de răpire internațională de minor Roxanakayan Roxanakayan Buna ziua In anul 2015 m am căsătorit cu un cetățean iraqian , căsătorie efectuată in Romania si am plecat amândoi in Uk . In urma căsătoriei cu ... (vezi toată discuția)
Ce sa faca fiica mea in acest caz? Meuta Georgeta Meuta Georgeta 1-Fiica mea este in Italia 2-vrea sa vina acasa definitiv 3-vrea sa faca certificat de nastere Romanesc dar tatal copilului refuza sa dea actele desi nepotul ... (vezi toată discuția)
Plangere penala melissa2006 melissa2006 Buna ziua,as avea o intrebare si sper ca ma poate ajuta cineva.Sunt casatorita din anul 2005 cu un cetatea italian.....in anul 2006 se naste fetita ... (vezi toată discuția)