Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program de vizită minor nerespectat de tata. Există ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program de vizită minor nerespectat de tata. Există metode de a-l obliga să se conformeze hotărârii judecătorești?

Buna seara ! Daca tatal copilului nu respecta programul de vizita hotarat de instanta judecatoreasca ce se intampla in acest caz ? Va multumesc anticipat.
Manuela Rășină, administrator
Doamna bubbles
Imi pare sincer rău, unora chiar nu le pasa și nu prea aveți ce face. Încercați sa Creați o oarecare predictibilitate prin confirmarea in scris a faptului ca vine sau nu. Poate reușiți.

Va sfatuisem si repet sfatul sa adunati si sa pastrati dovezile absentelor pentru viitor.
Sa nu initiati niciun proces, caci castig de cauza nu aveti cum sa gasiti, ci doar cheltuiti bani si timp.
Relatie frumoasa copil -tata nu pare a se profila, dar cine stie? Poate cu timpul, dar sigur nu cu procesele.
gi-jane2, moderator