Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Taxa pe habitat Sector 2: asociația de proprietari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Taxa pe habitat Sector 2: asociația de proprietari are deja contract cu o firmă de salubritate, vom plăti și taxa la primărie, și costul ridicării gunoiului la întreținere?

Consiliul Local al sectorului 2 a notificat contribuabilii ca trebuie sa depuna o declaratie de impunere pentru o noua taxa aprobata de Consiliul Local al sector 2,in decembrie.Asociatia de proprietari are contract cu firma de salubritate,iar costurile ne sunt repartizate lunar in cheltuielile de intretinere.Sa inteleg ca vom plati si taxa anuala la primarie si costul lunar pentru ridicarea gunoiului, la intretinere?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Ambele actiuni in instanta au ramas fara obiect pt ca HCL-rile impricinate au fost anulate chiar de primaria S2 prin HCL 28/2019. Acum e in vigoare HCL 32/2019 - pana azi neatacata si nesuspendata de nicio instanta.
Aveti termen pana pe 23 apr sa depuneti declaratia daca n-ati depus-o pe HCL-urile vechi si 30 iunie sa platiti prima transa.

P.S. USR a formulat o plangere prealabila catre PS2 pe 8.03, urmand ca functie de raspuns (termen legal 30 zile) sa conteste in instanta HCL 32 sau nu.
CipM, utilizator