Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se enervează sau are chef. Sunt disperată, nu mai știu ce să fac!

Bunz ziua ,

Situatia mea e mai dificila , chiar nu stiu ce sa mai fac ! Am un iubit care ma bate de fiecare data cand se enerveaza sau are chef , uneori cu urme alte ori imi da in cap sau peste fata - fara semne. Nu am scost nici un certificat medico legal ca sa pot dovedi ca sunt agresata. Am doar cateva poze. De cate ori ii spun sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa fiu cu el ca m am saturat iar ma loveste si ma face in toate felurile. Nu mai stiu ce sa fac! La parinti nu pot sa merg pt ca starea lor de sanatate nu este foarte buna si nu vreau sa i stresez.
Sunt disperata , nu mai stiu ce sa fac!
Manuela Rășină, administrator
Mergeti la un avocat sa va consilieze, exista solutii la problema dvs, nu trebuie sa suportati asa ceva.
Sunt din Iasi , exista pe forum o persoana specializata pe cazuri de acest gen, din acelasi oras cu mine?
Nu am o situatie financiara precara , nici nu sunt in categoria celor bogati , imi doresc din tot sufletul sa pot trai linistita pe viitor !
Am doar 30 ani !
Buna ziua,
Schimbati butucul de la Yala si la prima tentativa de a intra chemati 112 dupa care solicitati ordin de protectie.
Puteti solicita si inainte ordin de protectie.
Dupa ce se emite ordinul, orice apropiere se va lasa cu posibilitatea de a intra in puscarie.
Cu riscul ca majoritatea celor care citesc sa ma considere proasta mie chiar imi este frica sa apelez la politie. Cand va pleca de acolo toate se vor revarsa asupra mea pentru ca va spune ca vreau sa i fac rau , el are deja un dosar cu suspendare .
Imi doresc sa fiu lasata in pace , dar mor de frica lui. Sunt singura ca ma va bate mult mai urat dupa ce va fi chemat la politie. Nu am unde sa ma duc , iar daca nu o va face va pune pe altii.
Poate sunt eu prea cazuta psihic si gandesc asa , dar avand in vedere ca zilnic vad la tv doar cazuri de batai foarte grave , omoruri......chiar imi este foarte frica !
Vă pot ajuta pentru Iași.
Se pot constitui probe și fără sa mergeți la Poliție.
In cazuri urgente, ordinul de protecție se poate emite chiar și de pe o zi pe alta.
Geanina DRIAN, Avocat