Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum interpretați acest text din hotărârea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum interpretați acest text din hotărârea judecătorească: preluarea minorului ,,din'', nu ,,de la'' domiciliul mamei? Ar trebui ca mama să permită accesul în domiciliu în vederea preluării?

Cum cititi acest text dintr-o hotarare judecatoreasca ce stabileste preluarea minorului din domiciliul mamei si nu de la domiciliul mamei. Fac mentiunea ca mama a refuzat accesul tatalui in domiciliul dansei si de multe ori copilul spunea din casa ca nu vine. Ar fi trebuit ca mama sa permita accesul in domiciliu in vederea preluarii? Intentionat tatal este tinut pe hol pentru a i se transmite copilului ca tatal este un strain ce nici pragul casei nu are voie sa-l treaca.
Manuela Rășină, administrator
Decât dacă e învățat sau dacă a fost abuzat de acel părinte. Nu întotdeauna refuza din motive neîntemeiate.
Din păcate România are o istorie lunga de bătut copii, abuzat fizic și emoțional, neglijare.
Eu zic sa va uitați la motivele din spatele acțiunilor alienatoare lor. Ce povestiți dumneavoastră seamănă cu istoria Paiatei care seara când scoate masca se vede ca de fapt a plâns.