Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Intretinere bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Intretinere bloc

Buna ziua. Am cumparat un apart de 3 cam la data de 08.10.2019. M-am inscris in asociatia de proprietari cu cerere..si totodata am facut si o cerere cum ca in apart nu locuieste nimeni pe o perioada de 3 luni.In data de 17 oct am inceput lucrarile de renovare..cu un singur domn, care pana la 17 sept a terminat cu zugravitul. La intretinere pe luna oct mi-au fost trecute 2 persoane..cu explicatia verbala ca in sedinta adunarii generale,s-a hotarat sa treaca la intretinere si muncitorii. Am platit...insa am facut si o contestatie la care nu mi s-a raspuns. Acum ,mai nou, cand am mers sa-mi platesc intretinerea ptr luna noiembrie,,constat ca din nou am doua persoane la intretinere. Va rog sa-mi spuneti daca e legal si ce solutii am sa rezolv aceasta situatie...dat fiind faptului ca d-l presedinte,nu da raspuns la cererile facute sau la contestatii.Le preia sotia dansului(casier al blocului) si se fac pierdute. Va multumesc anticipat!
karageta, utilizator
V-am trimis mesaj privat.
Asociatia nu are voie sa ia hotarari contrare legii!!
Din pacate, presedintii sunt oameni alesi la intamplare, de fapt toti spun mersi daca vrea cineva sa fie presedinte....nu au nicio pregatire in domeniu. Ei intreaba, in general, administratorul. Cum la dvs este firma.....