avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Cat mai costa un divort
Cel mai recent răspuns: Ibinceanumarian , utilizator 08:09, 8 Iulie 2020
Nam divortat numai ca eu stau an bucuresti si fata e an satu mare si as vrea so iau si la mine pana divortam sa stea si cu mine da nu vreau sa am probleme cu politia daca ma duc so iau de acolo
Cine pote sami spuna si mie daca copilu poate fi trecut la mine daca div la notar dar sa stea la maicasa
Pt a sta intr-un loc sau altul, trebuie sa va intelegeti cu nevasta, ca notarul nu stabileste nimic.
va trebui sa va intelegeti pe toate aspectele- pt divort de comun acord, pensia copilului, nume purtat dupa casatorie, autoritatea parinteasca va fi exercitata in comun, locuinta copilului , program de vizita.., ca sa divortati la notar. Daca nu va intelegeti pe toate punctele, veti divorta in instanta.
Am ancercat la notar da notaru spune ca nu se poate cu privire la fata sa fie trecuta la mine si sa stea la maicasa si nici cu numele nam cazut de acord ca eu nu vreau sa ami mai poarte numele da sotia vrea ce se poate face pe mine ma intereseaza problema cu domiciliu fetei sa fie trecuta la mine dar sa stea la maicasa
Ultima modificare: Marți, 7 Iulie 2020
Ibinceanumarian, utilizator
Cine pote sami spuna si mie daca divortam la notar si ajungem la o antelegere si dupa aia ne razgandim suntem obligati sa mai semnam iar daca sotia nu mai poarta numele mai poate avea drepturi de semnatura asupra copilului sa hotarasca ia singura sau trebui si acordul tatalui

Alte discuții în legătură

Răzgândire divorț la notar Danibinceanu Danibinceanu Buna ziua cine poate sami spuna si mie daca nam cazut de acord asupra div la notar ce se antanpla daca nu semnez (vezi toată discuția)
Parasire de la domiciliu actual la altul andreibanu1985 andreibanu1985 buna ziua am o intrebare daca sotia a plecat cu copilu de la domiciliu care il am si eu si sa dus la bunici fara sa stiu eu,ulterior sa aud casi schimba ... (vezi toată discuția)
Cum poate fi audiat un minor sub varsta de 10 ani gygygy gygygy fetita mea dupa divort a fost incredintata mamei ei,mar interesa cum sa procedez ca instanta sa-mi audieze fata care nu are decat 7 ani .fata mea decate ori ma ... (vezi toată discuția)