Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Cat mai costa un divort
Nam divortat numai ca eu stau an bucuresti si fata e an satu mare si as vrea so iau si la mine pana divortam sa stea si cu mine da nu vreau sa am probleme cu politia daca ma duc so iau de acolo
Cine pote sami spuna si mie daca copilu poate fi trecut la mine daca div la notar dar sa stea la maicasa
Pt a sta intr-un loc sau altul, trebuie sa va intelegeti cu nevasta, ca notarul nu stabileste nimic.
va trebui sa va intelegeti pe toate aspectele- pt divort de comun acord, pensia copilului, nume purtat dupa casatorie, autoritatea parinteasca va fi exercitata in comun, locuinta copilului , program de vizita.., ca sa divortati la notar. Daca nu va intelegeti pe toate punctele, veti divorta in instanta.
Am ancercat la notar da notaru spune ca nu se poate cu privire la fata sa fie trecuta la mine si sa stea la maicasa si nici cu numele nam cazut de acord ca eu nu vreau sa ami mai poarte numele da sotia vrea ce se poate face pe mine ma intereseaza problema cu domiciliu fetei sa fie trecuta la mine dar sa stea la maicasa
Ibinceanumarian, utilizator
Cine pote sami spuna si mie daca divortam la notar si ajungem la o antelegere si dupa aia ne razgandim suntem obligati sa mai semnam iar daca sotia nu mai poarta numele mai poate avea drepturi de semnatura asupra copilului sa hotarasca ia singura sau trebui si acordul tatalui