avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... numere provizorii expirate+antecedente penale
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

numere provizorii expirate+antecedente penale

buna seara!in data de 2 oct am fost prins conducand o masina cu numere rosii expirate!oare scap cu o amenda administrativa?mentionez faptul ca in 2004 am primit un an inchisoare cu 3 ani suspendare!
Interventie moderator

Am rugamintea sa nu mai postati alte topicuri in legatura cu aceeasi problema, chiar daca puneti alte intrebari. Apasati butonul "raspunde" si postati intrebarile. Multumesc!

Gabriela Pintea

szasz istvan levente a scris:
buna ziua!in data de 2 octombrie am fost prins conducand o masina cu numere rosii expirate(exact de 4 luni)in 21 dec am fost chemat la audienta,am dat o declaratie(tipizata)......ce am de facut? a trecut 4 luni,unde sa merg sa interesez la ce stadiu e dosarul meu?voi fi chemat la audienta si de procuror?daca da prin telefon sau citatie?rezolutia primesc prin posta sau......multumesc
a trecut 4 luni,ce am de facut?voi fi chemat iarasi la audienta de catre procuror?daca da prin telefon sau voi primi citatie?rezolutia primesc prin posta?unde sa ma duc sa ma interesez?.......multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal ionutdaniel ionutdaniel am condus sub influenta alcoolului adik mia iesit in alcooltest 1,20: si ma vut numerele expirate de altfel si permisul imi era suspendat ,am intrat cu ... (vezi toată discuția)
Accident rutier - fara permis syberia_sims syberia_sims Buna ziua, Un prieten de-al meu a avut accident aseara. Conducea o motocicleta inmatriculata dar nu avea permis. a mai fost prins conducand fara permis in ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis auto pitzi27 pitzi27 Buna ziua .. Am si eu o intrebare am condus fara permis auto (neavand) si am fost oprit de un echipaj de circulatie .. Mia venit o citatie de la udriste sa ma ... (vezi toată discuția)