Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare Preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare Preaviz

recent am gasit un loc de munca in strainatate , unde lucrez acum nu ma lasa sa plec fara preaviz pana la sfarsitul lunii , eu lucrez intrun depozit unde e foarte cald inauntru , stau toata ziua transpirat , ma irit foarte tare la inghinale , ma irit atat de tare ca am momente cand nu pot sa mai merg sau sa stau pe scaun , este o chestie ceva sa poti pleca fara preaviz ?
Si nelamurirea unde este ?

Cornel Vasile a scris:

Si nelamurirea unde este ?

din ce inteleg eu aici eu zic ca pot sa plec oricand

"Neîndeplinirea acestei obligaţii este sancţionată cu nulitatea absolută a contractului individual de muncă"

1. Nu mai citati raspunsurile. Apasati direct RASPUNDE.

2. Intr-adevar, puteti pleca oricand dar cu consecintele respective.

3. A constatat cineva nulitatea c.i.m.?
ce consecinte ?

adica cine sa constante ? cei de la munca nu stiu nici acuma nici nu mi-am dat seama pana azi si din cate stiu eu in romania e obligatoriu sa duci dovada ca esti apt de munca inainte de a se face contractul
Daca nu se constata nulitatea c.i.m., atunci va pot ponta nemotivat ... situatie care poate duce la desfacerea disciplinara a c.i.m.