Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu maternitate

buna ziua
banii pt concediul de maternitate> 126 zile>de unde ii primesc de la locul de munca sau se poate opta si altfel?
Avand in vedere pauza intre CIC1 si CIC2 in care are alte venituri (concediu medical in acest caz), indemnizatia de CIC2 va fi 85% din media veniturilor nete avute pe ultimile 12 luni anterioare nasterii.
Pentru lunile in care se afla in CIC1 se ia in calcul indemnizatia.