Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... cum pot preveni furt/inlocuiri de piese auto
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

cum pot preveni furt/inlocuiri de piese auto

cum pot preveni furt/inlocuiri de piese noi cu altele uzate in service reprezentanta cu ocazia reviziei anuale obligatorii la o masina noua?
Buna ziua,

In virtutea dreptului de acces, puteti solicita filmarile care au surprins efectuarea reviziei obligatorii, anuale, conform Regulamentului 679/ 2016 , privind prelucrarea datelor personale.

In termen de 30 de zile, puteti primi o copie de pe inregistrari, prin e-mail, sau in alta modalitate solicitata de dumneavoastra.

La nivelul enitatii (operator de date cu caracter personal )trebuie sa exista politici si proceduri prin care sunt prelucrate datele personale, inclusiv o politica operationala privind utilizarea camerelor CCTV.

Va mulțumesc pt informații
exista si mecanici cinstiti si priceputi,am cunoscut cativa
multumesc de informatii,am facut aceasta cerere pt inreg video acum 1,5 luni dar nu am primit nici un raspuns...