Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza canalizari, cum se procedeaza.
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza canalizari, cum se procedeaza.

Am cumparat un apartament intr-un bloc in care conducerea asociatiei este pusa de catre dezvoltator. Nu avem carte tehnica si problemele cu canalizarea si refularile sunt ignorate de catre asociatie. Consider ca asociatia va prelua blocurile cu aceste defecte. In instanta daca ajung chemand in judecata asociatia si dezvoltatorul, trebuie sa platesc o expertiza la toate canalizarile? Cum pot sa fac aceasta expertiza in timpul procesului si nu inainte pentru a nu suporta costurile eu pentru expertiza? Sau cum pot recupera acesti bani dupa proces?
dumdum66, utilizator
Buna ziua, credeti ca o evaluare ANEVAR poate sa ofere niste indicii cu privire la problemele canalizarilor si in baza acestei evaluari se recomanda expertiza? Nu am vazut niciodata o astfel de evaluare si este ce pot face acum.
dumdum66, utilizator
Nu cred ca va poate ajuta.
Problema este complexă și lipsesc multe date!!Mă puteți contacta in privat!