Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriaș cu contract terminat nu paraseste apartamentul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriaș cu contract terminat nu paraseste apartamentul

Cat vreti, cat ati lua sa inchiriati. 100 de lei pe zi.
gi-jane2, moderator
Va mulțumesc. Îmi imaginez. ca nu pot nici sa exagerez. De aceea am scris cam cît este chiria acolo.

gi-jane2 a scris:

Cat vreti, cat ati lua sa inchiriati. 100 de lei pe zi.

Buna ziua,

Uzati de procedura urgenta, inaintati, in prealabil litigiului, o notificare.

Conform art. 1038 alin 1 din C.pr.civ., în cazul în care persoana care ocupă imobilul are calitatea de fost locatar, acesta trebuie să fie notificat prin intermediul executorului judecătoresc cu privire la eliberarea imobilului în termen de 30 de zile de la primirea notificării.

Notificarea trebuie trimisa prin intermediul unui executor judecatoresc.

Daca, insa, chiriasul nu da curs notificarii, va puteti adresa instantei de judecata, solicitand cheltuieli de judecata, anume onorariul de avocat si taxa de timbru.