Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Un frate de-al meu a facut un angajament de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Un frate de-al meu a facut un angajament de plata ...

Buna ziua,
Un frate de-al meu a facut un angajament de plata cu cei de la Kruk, in urma unui imprumut de la BCR pe care nu a reusit sa-l plateasca. In urma cu cateva zile datorita unor probleme medicale majore a decedat, ce se va intampla cu plata datoriei ramase de achitat?
Va multumesc!
Ați spus mai sus într-un comentariu că doriți să găsiți pe acest forum pentru nepot o cale mai blândă, și mai îngăduitoare de rezolvare, astfel încât să depășească acest necaz.

Care ar fi soluția mai blândă în viziunea dvs`?

Deja până acum ați primit câteva sugestii în comentariile forumiștilor, care sunt sfaturi aplicabile juridic.
Dapix, utilizator
O cale mai blanda ar fi ca dvs. sa nu mai interveniti. Aveti impresia ca faceti justitie on-line cu mine, va inselati. Ceea ce spuneti mi se pare sarcastic si uneori ironic. Nu stiu ce meserie aveti dar banuiesc .....Nu am nevoie de sfaturile dvs. Sper ca m-ati inteles. Fara suparare !
Multumesc!
Aici este un forum juridic public, unde poate comenta orice utilizator respectând regulule forumului.

Nu aveți dreptul să condiționați cine să comenteze la topic și cine nu, pentru că topicul este public și vizualizat/accesat de sute sau mii de cetățeni.

Pe acest forum juridic nu se face justiție online, ci doar se dau sfaturi, sugestii și îndrumări juridice.

Luați la cunoștință că acest forum are moderatori și administratori, și orice comentariu offline sau fals juridic, este șters de moderatori dacă se constată acest lucru.

Pe acest forum deschideți topic numai dacă doriți sfaturi, și nu să primiți răspunsuri care să vă placă dvs, chiar dacă ar fi ireale, sau fără acoperire legală.

Dacă vreun comentariu vi se pare că este fals, sau offtopic, aveți permisiunea să-l raportați la moderatori/administartori, și dacă se confirmă ce susțineți, comentariile raportate vor fi șterse.

Daca vreți JUSTIȚIE, vă angajați un avocat și vă adresați instanței de judecată.
Justiția se face numai în sala de judecată, nu pe forumuri pe internet.

În încheiere vă repet că pe acest forum este interzisă practicarea justiției online.
Dapix, utilizator