avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrator cu antecedente penale?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrator cu antecedente penale?

Buna ziua. Fratele meu este angajat de 5 ani la o S.R.L. si este foarte multumit.
De aproape un an de zile firma are un nou administrator de cetatenie germana care
se poarta sub orice critica cu fratele meu. La o discutie intre patru ochi, acel administrator a spus ca in Germania a petrecut multi ani in inchisoare, printre altele
si pentru omor.
Intrebarea mea este: ce poate sa faca fratele meu pentru ca are impresia ca administratorul vrea sa se scape de el? Pot obtine cumva cazierul judiciar al
administratorului?
Cel mai recent răspuns: negoiu , utilizator 13:23, 30 Ianuarie 2010
Alberto, cand am raspuns eu se discuta de raspunderea gestionarului pe legea 22/1968 deci este clar in ce sens am spus ca nu e gestionar. Discutam degeaba.
Ultima modificare: Joi, 28 Ianuarie 2010
ContSters20980, utilizator

Buna ziua,

Cred ca o persoana poate sa fie asociat in mai multe firme, dar administrator?
Ce lege permite unei persoane juridice ca sa fie administrator la 4 (patru) srl?
cu stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl in care asociat unic si administrator sunt aceeasi persoana este microintreprindere? Silvia Monica Silvia Monica Buna ziua, Citeam undeva despre microintreprinderi. Una dintre conditii ca sa fie considerata microintreprindere, este de a avea 1-9 angajati. Un SRL, in ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendare pentru evaziune fiscala. Versus 29 Versus 29 Daca se primeste condamnare cu suspendare pentru infractiunea de evaziune fiscala, se interzice dreptul de a lucra in cadrul unei firme in care gestionezi ... (vezi toată discuția)
Cine este reprezentantul unui srl? marianna marianna este numai administratorul, sau poate fi si unul dintre asociati?(firma are 2 asociati) Multumesc (vezi toată discuția)