Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Pot sa trec apartamentul meu, pe care il am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Pot sa trec apartamentul meu, pe care il am de la ...

Buna ziua! Pot sa trec apartamentul meu, pe care il am de la parintii mei dinaintea casatoriei, SI pe numele sotului, astfel incat sa fim amandoi proprietari? Va multumesc.
Situatia este urmatoare : sotul este presedinte de asociatie, iar daca se afla trebuie sa renunte. I-am propus sa preia o parte din proprietatea sotiei, sotia sa cedeze , ca sa evitam problemele. La noi in asoc nimeni nu doreste sa preia presedentia asociatiei. Multumesc, intelegeti situatia.
e, asta-i... nu exista niciun motiv pt cedarea proprietatii.

ca sa evitam problemele

sa va bateti cuie in talpa.
Daca se afla, lasa presedintia, sa vedeti daca le convine.
Acest lucru nu se știa când a fost ales că Președinte? Sau s-a mers pe ideea că ce bine e că a acceptat cineva.