Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat ...

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat cardul nu știu care este motivul, am contract uzufruct viager cu întreținere, se poate debloca cardul? mama este deținătorul cardului, dar ea nu mai este în capacități mintale și este mobilizata la pat la cămin de bătrâni și nu poate semna un act. Mulțumesc anticipat
Da o întrețin cu pensia ei și cu banii mei dar este complicata situația, pensia ei ii vine pe card, dar nu pot rezolva cu nici avocatură și nici cu procura, și ea este la camin de bătrâni
nu si-o fi actualizat datele sau banca a suspectat o frauda. ,ergeti la mama sa vb la tel la banca sa afle de ca s-a blocat
gi-jane2, moderator
Mama nu mai este în capacități de a vorbi
Manuela Rășină, administrator
Oare de ce vă este atât de lene să solicitați de la judecătorie CURATELA``?!
Fără curatelă nu puteți face nimic. Sunteți cu mâinile legate fără curatelă.
Dapix, utilizator
Bun și pe cine fac curatela? Pe mine?

cum se procedează cu curatela?
Manuela Rășină, administrator