avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat ...

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat cardul nu știu care este motivul, am contract uzufruct viager cu întreținere, se poate debloca cardul? mama este deținătorul cardului, dar ea nu mai este în capacități mintale și este mobilizata la pat la cămin de bătrâni și nu poate semna un act. Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Robi220 , utilizator 14:00, 21 Decembrie 2023
Da o întrețin cu pensia ei și cu banii mei dar este complicata situația, pensia ei ii vine pe card, dar nu pot rezolva cu nici avocatură și nici cu procura, și ea este la camin de bătrâni
nu si-o fi actualizat datele sau banca a suspectat o frauda. ,ergeti la mama sa vb la tel la banca sa afle de ca s-a blocat
Ultima modificare: Marți, 19 Decembrie 2023
gi-jane2, moderator
Mama nu mai este în capacități de a vorbi
Ultima modificare: Miercuri, 20 Decembrie 2023
Manuela Rășină, administrator
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Oare de ce vă este atât de lene să solicitați de la judecătorie CURATELA``?!
Fără curatelă nu puteți face nimic. Sunteți cu mâinile legate fără curatelă.
Ultima modificare: Marți, 19 Decembrie 2023
Dapix, utilizator
Bun și pe cine fac curatela? Pe mine?

cum se procedează cu curatela?
Ultima modificare: Miercuri, 20 Decembrie 2023
Manuela Rășină, administrator

Alte discuții în legătură

Pensia mamei Mirela G Mirela G Buna ziua. Mama mea este internata intr-un camin de batrani cu dementa senila si fractura de bazin.Costurile sunt destul de mari. Va rog sa-mi spuneti cum pot ... (vezi toată discuția)
Trecere pensie pe card bancar . sorineldobre sorineldobre Buna , care este procedura pentru a-i trece mamei mele pensia pentru limita de varsta si indemnizatia vaduva veteran de razboi pe card ? Mama este internata ... (vezi toată discuția)
Parinte cu alzheimer teo689 teo689 Am o problema cu mama. Acum 2 luni tatal meu a decedat si de atunci mama mea a intrat intr-o depresie severa, care a degenerat in manifestari urate, cu ... (vezi toată discuția)