Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la număr ...

Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la număr toți minori prin contract de vânzare cumpărare și acum au apărut discuții cu mama mea și aș vrea să știu DC pot trece înapoi tot prin contract de vânzare cumpărare casa înapoi pe dânsa
Specific eu am fost desemnat curator in actul de vânzare cumpărare între copii mei și mama mea
De ce greu de crezut? Poftim situația de fără, când lucrurile s-au stricat între părți.
Prețul mai mare de 50.000 lei trebuie achitat prin virament bancar.
Iar majoritatea imobilelor, cu siguranță depășesc acest plafon.
Apoi, se poate urmări foarte ușor ce s-a întâmplat cu banii din cont. Ca dacă a doua zi, mama i-a scos pe toți, e destul de evident ca i-au fost înapoiați copilului cumpărător.