avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 276 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la număr ...

Buna ziua am trecut casa mamei mele pe copii mei 3 la număr toți minori prin contract de vânzare cumpărare și acum au apărut discuții cu mama mea și aș vrea să știu DC pot trece înapoi tot prin contract de vânzare cumpărare casa înapoi pe dânsa
Specific eu am fost desemnat curator in actul de vânzare cumpărare între copii mei și mama mea
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De ce greu de crezut? Poftim situația de fără, când lucrurile s-au stricat între părți.
Prețul mai mare de 50.000 lei trebuie achitat prin virament bancar.
Iar majoritatea imobilelor, cu siguranță depășesc acest plafon.
Apoi, se poate urmări foarte ușor ce s-a întâmplat cu banii din cont. Ca dacă a doua zi, mama i-a scos pe toți, e destul de evident ca i-au fost înapoiați copilului cumpărător.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare-cumparare cu cumparator minor: conditii yamada yamada Am un copil in varsta de 2 ani. Bunica lui (mama mea) vrea sa-i treaca un teren pe numele lui, asa incat eu sa ma apuc sa-i fac o casa. Se poate face un ... (vezi toată discuția)
Contract de vanzare cumparare...fara plata pretului popescumariaioana popescumariaioana buna ziua! speta e foarte simpla...posibilitatile sunt multiple! bunicii mei au 4 copii si 5 nepotii. unul dintre nepoti sunt eu! in urma cu 8 ani s.au decis ... (vezi toată discuția)
Incalcarea rezervei succesorale teslovan florentina teslovan florentina Cum se poate dovedi incalcarea rezervei succesorale ? tatal meu facand un contract de vc cu uzufruct viager nepotului meu pe toata averea lui? Eu nu beneficiez ... (vezi toată discuția)